Konkursy przedmiotowe / terminarze


Konkursy matematyczne - 16 MARCA 2017

Dnia 16  marca 2017 r. odbędzie się w szkole Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur w salach:

klasy II Żaczek 403

klasy II-IV Maluch 303 i 304

klasy V-VI Beniamin 104

Konkursy matematyczne

Powiatowy Konkurs Matematyczny SSP 1:
etap szkolny 6 marca 2017
etap powiatowy 7 kwietnia 2017

Międzynarodowy Konkurs matematyczny “KANGUR”:
16 marca 2017

Powiatowy Konkurs Matematyczny “Mistrz rachunków”:
etap szkolny 3 kwietnia  2017
etap powiatowy 24 kwietnia 2017

 
KONKURS TECHNICZNO-INFORMATYCZNY „POMYSŁOWY DOBRYMIR” dla klas II-IV i klas V-VI

W oparciu o film na www.youtube „Pomysłowy Dobromir” znajdź ciekawy pomysł ułatwiający życie człowieka-opisz SWÓJ POMYSŁ.

25 kwietnia 2017 odbędzie się prezentacja pomysłów naszych uczniów.
Najciekawsze zostaną zaprezentowane na podsumowaniu konkursu w czerwcu.

Opisy swoich pomysłów można dostarczać do 21 kwietnia 2017 do p. S. Binkowskiego lub p. M. Boguckiej



Szkolny konkurs kolęd i piosenek świątecznych.

        W poniedziałek 12 grudnia o godzinie 16.00 w sali gimnastycznej odbędzie się Szkolny konkurs kolęd i piosenek świątecznych.
W konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas I- III oraz IV-VI. Jury będzie oceniać występy solistów, instrumentalistów oraz zespołów wokalnych.
Każdy uczestnik przygotowuje jeden utwór w języku polskim lub angielskim.
Przed występem należy dostarczyć podkład zgrany na płytę CD.
Wszystkich chętnych prosimy o zgłoszenie się do pani  Agnieszki Zamiary do 5 grudnia.

Konkurs Języka Polskiego:
Propozycja wykazu literatury przygotowującej do udziału w Wojewódzkim Konkursie Języka Polskiego
dla uczniów szkół podstawowych w roku szkolnym 2016/2017*

Nasi Rówieśnicy

I. Etap szkolny:

1. Ferenc Molnar- "Chłopcy z Placu Broni"

II. Etap Rejonowy:

1. Eric Emmanuel Schmitt- "Oskar i pani Róża"
2. Jadwiga Korczakowska- "Spotkanie nad morzem"
3. Jimmy Liao- "Dźwięki kolorów"
4. Alessandro Riconda- "Wstyd i okulary" / film dostępny po zalogowaniu się nauczyciela na platformie www.filmowakolekcja.pl /

III. Etap Wojewódzki:

1. Renata Piątkowska- "Która to Malala"
2. Barbara Kosmowska- "Sezon na zielone kasztany"
3. Marcin Szczygielski- "Arka czasu"
4. Rice Ben- "Pobby i Dingan"
5. Abbe Robinson- "Dziewczyna i Gondola" / film dostępny po zalogowaniu się nauczyciela na platformie www.filmowakolekcja.pl /
6. Igor Mołodecki- "Różowa sukienka" / film dostępny po zalogowaniu się nauczyciela na platformie www.filmowakolekcja.pl /

Literatura pomocnicza:
1.  Michał Kuziak, Sławomir Rzepczyński- "Jak Pisać?"
2.  Michał Kuziak, Sławomir Rzepczyński- "Sztuka pisania po polsku" poradnik praktyczny
3.  Barbara Pędzich- "365 ćwiczeń ze słownictwa"
4.  Radosław Pawelec, Dorota Zdaniewicz-Jedynak- "Poradnik korespondencji użytkowej"
5.  Marek Bernacki, Marta Pawlus- "Słownik gatunków literackich"
6.  Bożena Chrząstkowska, Seweryna Wysłouch- "Poetyka stosowana"
7.  Słownik poprawnej polszczyzny pod red. Andrzeja Markowskiego
8.  Słownik terminów literackich pod red. Janusza Sławińskiego

* -Kuratorium Oświaty w Poznaniu zastrzega sobie możliwość zmiany literatry


        Terminarz konkursów:      

Etapy szkolne:
25.11.2016- Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego
01.12.2016- Wojewódzki Konkurs Matematyczny
02.12.2016- Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego
24.11.2016- Wojewódzki Konkurs Przyrodniczy

Etapy rejonowe:
17.02.2017- Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego
23.02.2017- Wojewódzki Konkurs Matematyczny
24.02.2017- Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego
16.02.2017- Wojewódzki Konkurs Przyrodniczy

Etapy wojewódzkie:
31.03.2017- Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego
25.03.2017- Wojewódzki Konkurs Matematyczny
01.04.2017- Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego
24.03.2017- Wojewódzki Konkurs Przyrodniczy

=============================================================================================================

Sławomir Binkowski
e-mail: slawekssp2wrzesnia@wp.pl