Listopad 2017

I KROK Z KRÓLOWĄ SPORTU

Dnia 12.11.2017 roku w Nowym Folwarku odbyły się zawody lekkoatletyczne dla dzieci " I krok z krolowa sportu". Każde dziecko musiało wystartować w skoku w dal, rzucie piłką lekarską oraz biegu krótkim I długim. Punkty zdobyte w konkurencjach dawały wynik końcowy.

Wyniki:

I miejsce Aleksandra Fischer kl. IV d

I miejsce Mateusz Meler kl. Va

I miejsce Julia Pawłowska  kl. III

II miejsce Zuzanna Pawłowska  kl. VI d

III miejsce Gabriela Kajewska  kl. V b

III miejsce Franciszek Łopatka kl. IV d

 

"PETRONELKA Z PYRKI"

27 listopada 2017 w Bibliotece Publicznej sześciu uczniów klasy IIIB : Kornelia Mierzwa, Anna Jęczmionka, Mateusz Bukowski, Krystian Bukowiecki, Michał Figas i Oliwier  Starański odebrało nagrody za wyróżnienie w konkursie plastycznym pt „Petronelka z pyrki”. Nagrodzonym gratuluję.
                                                                                                                                       wych.Anna Przydryga-Mikołajczyk

Październik 2017

I KROK Z KRÓLOWĄ SPORTU

Dnia 29.10.2017 roku w Miłosławiu odbyły sie halowe lekkoatletyczne zawody dla dzieci " I Krok z Królową sportu". Każdy zawodnik brał udział w 4 konkurencjach: skoku w dal z miejsca, rzucie piłką lekarską w dal, biegu długim I krótkim. Suma punktów ze wszystkich konkurencji składała się na wynik końcowy. Reprezentanci naszej szkoły stawali na podium

Wyniki:

I miejsce Aleksandra Fischer kl.4d

II miejsce Gabriela Kajewska kl. 5b

II miejsce Zuzanna Pawłowska kl.6d

I miejsce Mateusz Meler kl.5a

 

BAL ŚWIĘTYCH

W piątek 27 października 2017 r. w Samorządowej Szkole Podstawowej Nr 2 we Wrześni odbył się Bal Świętych. W balu wzięły udział klasy trzecie z wychowawcami oraz chętnymi rodzicami. Celem balu było poznawanie własnych patronów i świętych Kościoła. Podczas balu organizowano różne konkursy i tańce. Na zakończenie każdy otrzymał pamiątkową wizytówkę i słodką niespodziankę.
Organizatorzy poprzez przybliżenie postaci świętych oraz ciekawe ukazanie historii ich życia chcieli udowodnić, że nie były to jedynie postacie z kart książek, lecz ludzie z krwi i kości, tacy jak my – a zatem „taki duży, taki mały może świętym być...”

ZAWODY LEKKOATLETYCZNE

Dnia 17.10.2017 roku na sali gimnastycznej odbyły się zawody lekkoatletyczne dla dzieci z klas 3. Każda klasę reprezentowały 2 dziewczynki i 2 chłopców.
Każdy uczeń musiał skoczyć w dal z miejsca I rzucić piłką lekarską w tył. Klasyfikacja klas:
1miejsce: klasa 3c
2miejsce: klasa 3d
3miejsce: klasa 3e
4miejsce: klasa 3b
5miejsce: klasa 3f
6miejsce: klasa 3a

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

Dnia 16 października 2017 roku przybył do klasy I c pan policjant. Dzieci pod kierunkiem pani Grażyny Wlazik przygotowały inscenizację pod tytułem "Jestem bezpieczny na drodze". Dzieci podczas spotkania zadawały pytania, następnie pan policjant rozmawiał z dziećmi na temat ostrożności w kontaktach z nieznajomymi, jak obronić się przed psem, jak rozmawiać przez telefon- gdy dzwonimy jako świadek różnych zdarzeń. Pan policjant był zadziwiony dużą wiedzą dzieci. Spotkanie przebiegało w bardzo sympatycznej atmosferze.


TEATRZYK CIENI

Dzieci z klasy I C samodzielnie przygotowały z materiałów papierniczych postaci bajkowe, a następnie bawiły się w teatrzyk cieni. To była super zabawa.

 ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

6 października 2017 w szkole odbyła się ważna uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klas pierwszych. Pierwszoklasiści w obecności Dyrekcji , Burmistrza, zaproszonych gości i rodziców przystąpili do ślubowania na sztandar szkoły, następnie prezentowali swoje uzdolnienia  wokalne  i recytatorskie,  po których zdali pierwszy egzamin na ucznia. Odpowiadali na pytania zadawane przez króla-ołówka, królową-kredkę i gwardzistę – ołówka dotyczące naszej ojczyzny i nauki . Pani  Dyrektor  dokonała  aktu pasowania na uczniów szkoły. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, kuferki edukacyjne oraz cukierkowe rożki.

Pierwszoklasiści, życzymy Wam sukcesów w nauce . Powodzenia.

                                                                                      Anna Przydryga-Mikołajczyk


Wrzesień 2017

PODRĘCZNIKI DO RELIGII NA ROK SZKOLNY 2017/2018

Religia 2017/2018

KLASA TYTUŁ AUTOR WYDAWNICTWO
1    /a,b,c,d/ ŻYJEMY W BOŻYM ŚWIECIE ks. E. Mielnicki, E. Kondrak Wydawnictwo Jedność Kielce
2    /a,b/ IDZIEMY DO JEZUSA ks. E. Mielnicki, E. Kondrak Wydawnictwo Jedność Kielce
3    /a, b, c, d, e, f/ JEZUS JEST Z NAMI ks. J. Czerkawski, E. Kondrak Wydawnictwo Jedność Kielce
4    /a, b, c, d, e, f/ Miejsce pełne BOGActw ks. K. Mielnicki, E. Kondrak, B. Nosek Wydawnictwo Jedność Kielce
5   /a, b, c/ Spotkania uBOGAcające ks. K. Mielnicki, E. Kondrak, B. Nosek Wydawnictwo Jedność Kielce
6    /a, b, c, d/ Tajemnice BOGAtego życia ks. K. Mielnicki, E. Kondrak, E. Kraszewska Wydawnictwo Jedność Kielce
7    /a, b, c, d/ BŁOGOSŁAWIENI, KTÓRZY SZUKAJĄ JEZUSA ks. K. Mielnicki, E. Kondrak, E. Kraszewska Wydawnictwo Jedność Kielce

Podręczniki zakupują rodzice uczniów

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

   
4 września 2017 r. w amfiteatrze odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018. W trakcie uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego uczniowie zostali poinformowani o zmianach które zaszły w budynku szkoły, organizacji roku szkolnego  a także powitano nowych uczniów klas zerowych w murach naszej szkoły. Dyrektor szkoły powitał również uczniów naszej szkoły, którzy w ramach reformy szkolnictwa  nie opuścili murów naszej szkoły a zostali siódmoklasistami i kontynuują naukę w murach szkoły. Uroczystość uświetniono krótką ale rozrywkową prezentacją artystyczną w wykonaniu uczniów naszej szkoły.