Czerwiec 2018

Oddział dwujęzyczny w SSP 2

Uprzejmie informujemy, że uczniowie piszący test 4 czerwca 2018 zostali wpisani do tworzonego oddziału dwujęzycznego w naszej szkole od roku szkolnego 2018/2019. Uczniowie tworzący ten oddział/ klasę dwujęzyczną to : A01, A02, A03, A04, A05, A06, A07, A08, A09, A10, A11, A12, A13, A14, A15, A16, A17, A18, A19, A20, A21, A22 i A23. - wszystkim uczniom gratulujemy !!!

22.06.2018 - Zakończenie Roku Szkolnego

W tym dniu na terenie amfiteatru odbyło się zakończenie roku szkolnego 2017/2018. Niby normalne zakończenie kolejnego roku szkolnego, ale bez absolwentów- klasy siódme przeszły do ósmej klasy, a klasy  szóste będą siódmymi w roku szkolnym 2018/2019. Podniosłym wydarzeniem podczas tej uroczystości było pożegnanie przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły Pana Dyrektora i Panią Dyrektor- którzy odchodzą na emeryturę i kończą  pracę. Nie obyło  się bez wzruszeń , kwiatów i wielu słów podsumowania pracy. Wyróżniono podczas tej uroczystości uczniów, którzy bardzo dużo pracowali i zyskali wysokie wyniki w nauce.

"Patent na bezpieczne wakacje  "

W SSP NR 2 w dniu 15.06.2018 r. dla klas 0 - 3 przeprowadzono prelekcje na temat bezpiecznych  wakacji w ramach programu "Patent na bezpieczne wakacje  ". Ratownik medyczny Pan Sebastian Dudek  przekazał uczniom właściwe zasady zachowania sie  podczas wakacji w rożnych  sytuacjach. Wśród poruszonych tematów było m.in. ukąszenia,  przez owady, poparzenia oraz właściwe korzystanie z kąpielisk.  Koordynator programu: mgr Ewa Tarasiewicz oraz mgr Anna Barczak

Wyniki testu predyspozycji językowych przeprowadzonego w dniu 4 czerwca 2018 do oddziału dwujęzycznego

L.P.

Kod ucznia

Uzyskane punkty

Procent uzyskanych pkt.

1.

A01

10

22%

2.

A02

8

18%

3.

A03

10

22%

4.

A04

8

18%

5.

A05

10

22%

6.

A06

5

11%

7.

A07

3

7%

8.

A08

5

11%

9.

A09

8

18%

10.

A10

5

11%

11.

A11

9

20%

12.

A12

15

33%

13.

A13

12

27%

14.

A14

8

18%

15.

A15

2

4%

16.

A16

2

4%

17.

A17

11

24%

18.

A18

10

22%

19.

A19

1

2%

20.

A20

2

4%

21.

A21

7

16%

22.

A22

4

9%

23.

A23

3

7%

 

Maj 2018

WYCIECZKA DO TORUNIA

W dniu 23.05.2018 klasy III c, III e, III f wcześnie rano wyjechały na wycieczkę do Torunia. Dzieci miały okazję zobaczyć Planetarium, Młyn Wiedzy a także Fort IV i Starówkę Torunia. Poznały ciekawe legendy o Toruniu, a także prawdziwe dzieje historyczne tegoż miasta. Na koniec wizyty w Toruniu dzieci w "Chatce Piernika" upiekły pamiątkowe pierniki. Wycieczka była ciekawa i pełna wrażeń. /RE, MP, BA?

KANGUR MATEMATYCZNY 2018

15 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie  „Kangur Matematyczny 2018”. Do tegorocznej edycji konkursu  przystąpiło 59 uczniów klas II- VII. Konkurs przeprowadzony został w czterech kategoriach:
„Żaczek” klasa II
Maluch” klasy III i IV
„Beniamin” klasy V i VI
„Kadet” klasy VII

 Na początku maja dotarły do nas informacje o wynikach konkursu.                        

Oto lista wyróżnionych:
Bukowski Mateusz
– III b
Fedorowicz Hubert
– III f
Paszun Antoni
– IV d
Idczak Julia
– V a
Melewski Jan
– VII d - GRATULUJEMY!!!


 Kalendarium - czyli ważne daty -dla uczniów i rodziców
 

Data

Wydarzenie

19.06.2018  /WT/ Rada Pedagogiczna Podsumowująca
22.06.2018  /PT/

 --- Uroczyste zakończenie roku szkolnego ---

23.06.2018  /SOB/

JUŻ  WAKACJE !!!

 

W naszej „dwójce” znów misyjnie 

We wtorek 8 maja ponownie gościliśmy w naszej szkole misjonarza – ks. Floriana Cieniucha. Tym razem w spotkaniu z misjonarzem uczestniczyli uczniowie i uczennice klasy V b.
„Ksiądz misjonarz opowiadał nam o Wenezueli. Jest to duży kraj w Ameryce Południowej, w którym ks. Florian pracuje już od ponad 30 lat. Mówi się tam w języku hiszpańskim, dlatego nasze spotkanie rozpoczęliśmy modlitwą w tym języku. My odmówiliśmy pierwszą część Zdrowaś Maryjo – oczywiście po polsku, a ks. misjonarz dokończył po hiszpańsku”.„Dowiedzieliśmy się, jak wygląda flaga wenezuelska i co oznaczają kolory żółty, niebieski i czerwony, które tworzą tę flagę”.
„Ks. misjonarz opowiedział nam o przyrodzie, roślinach, zwierzętach, także tych niebezpiecznych dla człowieka. Wiemy, że jest tam bardzo ciepły klimat, mało opadów.  Ludzie nie znają śniegu”. „Chociaż ludzie są bardzo biedni, to są szczęśliwi. Często się uśmiechają, są dla siebie życzliwi, lubią się bawić i tańczyć. Nawet procesje religijne są bardzo barwne i wesołe”. „Bardzo podobały się nam różne przedmioty, które ks. misjonarz przywiózł ze sobą. Były to m. in. stroje, ogromny kapelusz, który mieliśmy możliwość przymierzyć, instrumenty muzyczne, pancerz żółwia czy szczęka rekina”. „Ks. misjonarz opowiedział nam również o wielkim szacunku, jakim mieszkańcy Argentyny, wśród których pracuje, otaczają ludzi starszych. Bardzo ważną osobą w rodzinie jest dziadek. Dzieci przed wyjściem do szkoły i po powrocie do domu proszą swoich rodziców o błogosławieństwo”. „Spotkanie bardzo się nam podobało. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy, o których dotąd nie słyszeliśmy. Na zakończenie nasze koleżanki: Amelia i Gabrysia podziękowały ks. Florianowi za pokazanie nam, na czym polega praca misjonarza, a potem wszyscy stanęliśmy do wspólnego zdjęcia”.Kwiecień 2018

"PALIĆ, NIE PALIĆ- OTO JEST PYTANIE"
KONKURS „Palić, nie palić – oto jest pytanie”- 26 kwietnia został rozstrzygnięty etap powiatowy konkursu „Palić, nie palić – oto jest pytanie” ogłoszonego w ramach Programu Ograniczania Zdrowotnych Następstw Palenia Tytoniu.

I miejsce zajęła uczennica naszej szkoły -  JULIA IDCZAK z klasy Va.

Praca Julii reprezentuje powiat wrzesiński w etapie wojewódzkim. Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesu w etapie wojewódzkim konkursu.

Wyróżnienie dla Julii Idczak

w finale konkursu „Palić nie palić – oto jest pytanie?”

29 maja 2018r. w Poznaniu, w Multikinie  odbył się finał wojewódzki konkursu „Palić nie palić – oto jest pytanie?”. Do udziału w finale zaproszono 33 laureatów etapów powiatowych.

Powiat wrzesiński reprezentowała uczennica naszej szkoły Julia Idczak z klasy Va, zdobywając wyróżnienie.

Podczas finału przekazano laureatom dyplomy i nagrody rzeczowe. Po  części oficjalnej i wręczeniu  nagród uczestnicy zaproszeni zostali do obejrzenia  filmu  pt. ”Han Solo: Gwiezdne wojny historie”.  

 

Podsumowanie etapu powiatowego konkursu

„Palić nie palić – oto jest pytanie?”

4 kwietnia 2018 r. odbyło się podsumowanie etapu powiatowego konkursu „Palić nie palić – oto jest pytanie?”, w którym  Julia Idczak zdobyła I miejsce.

Podczas  uroczystości uczestnicy obejrzeli prezentację oraz wysłuchali pogadanki o szkodliwości nikotynizmu i biernego palenia.

Laureatom etapu powiatowego wręczono dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

 

TEATR - PINOKIO

26.04.2018 uczniowie z klasy III e  odwiedziły Teatr A. Fredry w Gnieźnie. Dzieci były na sztuce pt. "Pinokio" Carlo Collodiego.  Dzieci dowiedziały co jest ważne w życiu i co to znaczy postępować dobrze lub źle. Sztuka wywarła na dzieciach duże wrażenie i wzbudziła w nich wiele emocji od łez do radości. /RE/

TALENTY

W dniach 23-25.04.2018 uczniowie z klas 1-3 reprezentowali szkołę w przeglądzie gminnym "Talenty", który odbył się we Wrzesińskim Ośrodku Kultury. Dzieci brały udział w recytacji, grze na instrumencie i  muzyce wokalnej oraz w konkursie fotograficznym. /RE/
 

DZIEŃ ZIEMI

Uczniowie klasy 1a   Dnia 20 kwietnia 2018 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie ekologiczne z okazji Dnia Ziemi. Dzieci z klasy I c pod kierunkiem p. Grażyny Wlazik przygotowały wiersze, piosenki i inscenizacje. Dzieci uczestniczące w apelu odpowiadały na pytania dotyczące ochrony naszej planety. Wspólnie złożyliśmy przyrzeczenie Małego Ekologa. Na podsumowanie tej imprezy odbyły się konkursy z wykorzystaniem plastikowych butelek i papierowych kulek. Zabawa była udana.

ZAPACH CZEKOLADY

Uczniowie klasy 1a na zakończenie projektu „Zapach czekolady” uczestniczyli w degustacji słodkiego przysmaku w kawiarni Cafe Balu.

Dziękujemy panu Pawłowi Mioduszewskiemu za miłe przyjęcie i podzielenie się z nami wiedzą na temat sporządzania czekolady.

 

KONKURS PRYMASOWSKI

Konkurs prymasowski rozstrzygnięty

Na początku roku szkolnego uczniowie naszej szkoły zostali zachęceni do udziału w Archidiecezjalnym Konkursie z okazji 600-lecia prymasostwa „Prymasostwo w Polsce wczoraj i dziś”. Zadaniem uczniów klas IV – VI było przygotowanie edukacyjnej gry planszowej o historii prymasostwa w Polsce lub dniu dzisiejszym prymasa Polski, jego misji i zadaniach. Z kolei uczniowie klas VII mieli przedstawić ten sam temat w formie komiksu. W kategorii „gra planszowa” wyniki etapu szkolnego przedstawiają się następująco:

I miejsce (ex aequo): Marcin Kańczurzewski (5 b) i Patrycja Zajda (5 c)

II miejsce: Julia Czwajda (4 a)

III miejsce (ex aequo): Zuzanna Pawłowska (6 d) i Mateusz Meler (5 a).

Podsumowanie II etapu – archidiecezjalnego odbyło się 12 kwietnia w Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie. Laureaci i uczniowie wyróżnieni w konkursie spotkali się z księdzem prymasem Wojciechem Polakiem, który podziękował wszystkim za zaangażowanie oraz wręczył dyplomy i nagrody. Z naszej szkoły wyróżnienie otrzymał MARCIN KAŃCZURZEWSKI za grę edukacyjną pt. „Śladami Prymasów Polski”. Więcej informacji: http://www.archidiecezja.pl/aktualnosci/herbatka_u_prymasa.html

 

WIZYTA W BIBLIOTECE

9.04.2018 klasa III e odwiedziła Bibliotekę Publiczną - oddział dziecięcy. Uczestniczyliśmy w spotkaniu autorskim pod hasłem "Śpiewająca Biblioteka" z p. Edytą Zarębską  - autorka i ilustratorką książek dla dzieci oraz z jej mężem p. Robertem, który skomponował piosenkę o śpiewających bibliotekach. P. Edyta opowiedziała ciekawą historię swojego dzieciństwa oraz  dowiedzieliśmy się jak rodzą się marzenia i jak je spełniać.  Nauczyliśmy się piosenki skomponowanej przez p. Roberta o bibliotekach.  Pani Edyta pokazała nam jak tworzy ilustracje do swoich książek. Spotkanie to było bardzo ciekawe i pełne wrażeń. /RE/

 

Marzec 2018

POKAŻ CO POTRAFISZ

29.03.2018 po południu odbył konkurs "Pokaż co potrafisz" zorganizowany przez panie: Annę Barczak, Paulinę Majchrzycką i Emilię Robaszkiewicz. Pomagał również p. Janusz Hofman. Uczniowie klas 1-3 bardzo licznie uczestniczyli w zmaganiach konkursowych w kategoriach: recytacja, muzyka wokalna, muzyka instrumentalna i taniec. Dwoje dzieci zaprezentowało swoje umiejętności w zakresie karate i wiedzę z wędkarstwa. W zmaganiach dzieci były dopingowane przez rodziców, wychowawców i przez p. vice-dyrektor Annę Łubińską. W dniu 26.03.2018 odbyły się zmagania w zakresie zdolności plastycznych. Dzieci były oceniane przez p. Martę Wesołowską z Radia Września Magdalena Sadyś-Brandt oraz Adama Wojcińskiego przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji we Wrześni. Było to popołudnie pełne wrażeń i emocji.

20.04.2018 odbyło się wręczenie medali i dyplomów dla zwycięzców konkursu "Pokaż co potrafisz" oraz  dla zwyciężczyni konkursu dla klas III ze znajomości lektur. Wszystkim jeszcze raz gratulujemy. /BA, MP, RE, MF/

Wyniki konkursu "Pokaż, co potrafisz":

Kategoria: Taniec - indywidualnie:
1 miejsce - Aleksandra Ptak - kl. 3c, Kinga Żuczek - kl. 3d
2 miejsce - Julia Kozielska - kl. 1d, Wiktoria Grześkowiak - kl. 1d
3 miejsce - Anna Jęcznionka - kl. 3b, Stanisław Paszun - kl. 3b

Kategoria: Taniec - duety:
1 miejsce - Zuzanna Barańczyk i Lena Oleszczuk - kl. 3c
2 miejsce - Klaudia Walkowiak i Maja Frydryszak - - kl. 3f

Kategoria: Muzyka instrumentalna:
1 miejsce - zespół flażoletowy - kl. 3c
2 miejsce - Aleksandra Ptak - kl. 3c
3 miejsce - Zofia Kaźmierczak - kl. 1c

Kategoria: Muzyka wokalna - indywidualnie:
1 miejsce - Katarzyna Stawowska - kl. 3b, Klaudia Walkowiak - kl. 3f
2 miejsce - Maja Mąkowska - kl. 1c, Aleksandra Jaroni - kl. 3e, Maja Śmiejkowska - kl. 2b, Maja Frydryszak - kl.3f
3 miejsce - Kornelia Mierzwa - kl.3b, Marcelina Robowska - kl. 3b

Kategoria: Muzyka wokalna - duety, zespoły:
1 miejsce - zespół klasowy kl.3c
2 miejsce - Kornelia Mierzwa i Marcelina Robowska - kl. 3b

Kategoria: "Małe Formy Teatralne" - indywidualnie:
1 miejsce - Oliwia Dera - kl. 1d, Wiktor Woźniak - kl. 3c
2 miejsce - Maja Matysiak - kl. 3a, Wojciech Zgoliński - kl. 3e
3 miejsce - Dawid Andrzejczak - kl. 1b

Kategoria: "Małe Formy Teatralne" - duety, zespoły:
1 miejsce - kl. 1d - "Na straganie"
2 miejsce - kl. 1d - "Leń"
3 miejsce - kl. 1d - "Entliczek Pentliczek"

Kategoria: Plastyka:

1 miejsce - Alicja Grzybowska - kl. 1a, Julia Berlik - kl. 1b, Nikola Markiewicz - kl. 3b, Julia Paradowska - kl. 3c, Kinga Żuczek - kl.3d
2 miejsce - Ola Koralewska - kl. 1b, Adam Koralewski - kl. 1c, Alicja Cyrulewska - kl. 2a, Maja Urbańska - kl. 2b, Amelia Zientara - kl. 3c, Wiktoria Fogt - kl. 3f
3 miejsce - Szymon Karkosik - kl. 1c, Marcelina Robowska- kl. 3b, Oliwier Starański - kl. 3b, Anna Jęczmionka - kl. 3b, Zuzanna Barańczyk - kl. 3c

Wyróznienie: Katarzyna Kowalska- kl. 1d, Julia Sikora - kl. 3e, Weronika Dominiak - kl. 3a

Kategoria: inne:
1 miejsce - Wojciech Kabat - kl. 3f (karate)
2 miejsce - Antoni Jackowski - kl. 3a (wędkarstwo)

Zwycięzcom: GRATULUJEMY!         /RE,MP,BA/

 

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

21.03.2018 klasy IIIc, IIIe, IIIf i Vb przywitały wiosnę w grodzie w Grzybowie. Uczniowie uczestniczyli w pokazie artystycznym oraz pokonywali  tor przeszkód, rozwiązywali zagadki, a także ozdabiali wiosenny wóz  i gaiki.  Podczas imprezy został rozwiązany konkurs na najpiękniejszą i najbardziej ekologiczną Marzannę. Konkurencja była duża, bo komisja miała do ocenienia ponad 30 kukieł, które później jak tradycja nakazuje spłonęły. Klasa IIIe otrzymała wyróżnienie, a klasa IIIc zdobyła III miejsce. Była to ciekawa impreza pełna wrażeń. / RE, Ma, MP, BA/

 

DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA

Dzień Św. Patryka w SSP 2!

Pierwsza odsłona obchodów Dnia Św. Patryka w SSP 2 odbyła się 20 marca i miała na celu zaznajomienie dzieci i młodzież z postacią wspomnianego świętego oraz bogatą kulturą Irlandii. Dzięki prezentacji multimedialnej, filmom i muzyce uczniowie mieli okazję pogłębić wiedzę oraz spróbować swoich sił w posługiwaniu się językiem irlandzkim. Celtycka atmosfera jak i taneczny występ uczniów klasy IB oraz IIIE wprowadziły nas do krainy wróżek, elfów i Leprechaunów - mitologicznych irlandzkich skrzatów. Dzięki licznym konkursom wszystkie poziomy klas miały okazję zaprezentowania swoich zdolności. Zadaniem najmłodszych było wykonanie pracy artystycznej - najpiękniejszego kapelusza Leprechauna. Zaszczytne pierwsze miejsce w tym konkursie zdobyła klasa IC, IIB i IIIB. Klasy czwarte i piąte miały do wykonania plakat i tu najlepszymi okazali się uczniowie klas IVB oraz VB. Natomiast najstarsi sprawdzali swoją wiedzę w Konkursie Wiedzy o Irlandii. Dzięki swoim znakomitym reprezentantom zwycięzcami okazały się klasy VIC i VIID. Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za tak aktywne uczestnictwo we wszystkich przygotowanych atrakcjach.

Happy St. Patrick’s Day!!!

Można także obejrzeć krótką relację w postaci filmików:    film 1    / film 2

REKOLEKCJE

W dniach od 12 do 14 marca br. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w rekolekcjach wielkopostnych. Zajęcia odbywały się zarówno w kościele, jak i szkole. Podczas spotkań rekolekcyjnych w szkole uczniowie pod opieką wychowawców wykonywali witraże, które były ilustracją do hasła tegorocznych rekolekcji „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Z prac uczniowskich została zorganizowana wystawa w kościele pw. Świętego Ducha, a teraz niektóre dzieła można zobaczyć na zdjęciach.

 

Luty 2018

OGÓLNOPOLSKI KONKURS "STYPENDIADA"

Antonina Kierek z klasy 3B została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu "Stypendiada". Antonina zdobyła trzecie miejsce, a wyróżnienie otrzymali: Maja Matysiak - kl. 3A, Anna Jęczmionka - kl.3B, Tymoteusz Kubisiak - kl. 3B, Julia Paradowska - kl. 3 C.
Zwycięzcom gratulujemy !!!
 

"Patent na bezpieczne ferie "

Policjanci, strażacy oraz strażnicy miejscy 6.02.2018 r.  dla klas 0 - 3 przeprowadzili prelekcje na temat bezpieczeństwa podczas ferii zimowych w ramach projektu "Patent na bezpieczne ferie ". Mundurowi przekazali uczniom właściwe zasady zabawy podczas ferii .Wśród poruszonych tematów było m.in. wchodzenie na zbiorniki wodne oraz zjeżdżanie na sankach w miejscach do tego przeznaczonych. Koordynator projektu : mgr Ewa Tarasiewicz oraz mgr Anna Barczak

 

Styczeń 2018

WIZYTA W PUSZCZYKOWIE

25.01.2018 klasa III e odwiedziła Pracownię Literacką Arkadego Fiedlera w Puszczykowie. Mieliśmy okazję zobaczenia wielu ciekawych eksponatów z całego świata: ząb słonia, afrykańskie maski, piranię, skórę węża i wiele innych. Syn podróżnika i pisarza  pan Arkady Radosław Fiedler opowiedział o ciekawych podróżach swoich i swojego taty. Zobaczyliśmy również replikę statku Krzysztofa Kolumba i samolotu, w którym Polacy walczyli w bitwie o Anglię. Wycieczka była ciekawa i pełna emocji. /RE/


ZABAWY NA ŚNIEGU

W końcu spadł śnieg, który bardzo uwielbiamy. Często wychodziliśmy na powietrze, by się nim nacieszyć. Nie wiadomo jak długo jeszcze będzie. Chętnie walczyliśmy na śnieżki i  lepiliśmy bałwana. W tym czasie w parku było bardzo ładnie i wesoło. /RE/

 

REKRUTACJA 2018/2019
 

W dniach  od 22 stycznia do 12 lutego 2018
 
1. Zapisy do pierwszej klasy szkoły podstawowej dzieci urodzonych w roku 2011
2. Zapisy do oddziałów przedszkolnych przy szkole podstawowej dzieci urodzonych
w roku 2012

Obowiązek zapisu dotyczy wszystkich dzieci urodzonych w danym roku,
również realizujących klasę "0" w przedszkolu lub innej formie wychowania przedszkolnego.

Zapisy zostaną przeprowadzone w sekretariacie szkoły w godz. 8.00- 15.00
Rodzice winni zgłosić się z dowodem osobistym oraz numerem PESEL dziecka

 

Do oddziałów przedszkolnych

1.     dziecko z Gminy Września  - podlega rekrutacji:

·         WNIOSEK (załącznik  1),  ·         OŚWIADCZENIE  (załącznik  3)

 

2.     dziecko spoza obwodu – podlega rekrutacji do oddziału przedszkolnego:

·         WNIOSEK   (załącznik  1),  ·         OŚWIADCZENIE  (załącznik  3)

 --------------------------------------------------------------------------------------------------

Do klas pierwszych

1.     dziecko z obwodu szkoły – zapisane z urzędu:

a)      zameldowane w obwodzie szkoły

·          ZGŁOSZENIE  (załącznik  2)

 

b)      zamieszkałe w obwodzie szkoły

·          ZGŁOSZENIE  (załącznik  2),  ·          OŚWIADCZENIE o miejscu zamieszkania dziecka

Dokumenty do pobrania - pliki pdf ( gotowe do druku)

wniosek - zał. nr 1,          zgłoszenie - zał nr 2,        oświadczenie - zał. nr 3,             oświadczenie o miejscu zamieszkania
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
BALIK KARNAWAŁOWY

16.01 2018r. Po południu dzieci z klas 1-3 bawiły się na Baliku Karnawałowym. Były tańce, śpiewy i wiele ciekawych zabaw. Było super. /RE/

ODWIEDZINY W STRAŻY POŻARNEJ

W dniu 11.01.2018r.  uczniowie klasy III e odwiedzili siedzibę Straży Pożarnej gdzie zapoznali się z trudami pracy strażaka. Była też okazja do obejrzenia sprzętu strażackiego. Przy okazji wizyty dzieci dowiedziały się  jak ważna jest pierwsza pomoc medyczna i co trzeba zrobić, by przyczynić się do uratowania życia ludzkiego. To była interesująca wycieczka /RE/

 

 

Grudzień 2017

Wyniki konkursu „CZY TO WRZEŚNIA”4 grudnia w siedzibie Fundacji Dzieci Wrzesińskich przy ul. Szkolnej 12 odbyło się  spotkanie  z uczestnikami konkursu fotograficznego „Czy to Września”. Podczas spotkania zostały ogłoszone wyniki konkursu i wręczone nagrody.
Wyniki konkursu :

I miejsce - Hubert Marczak   
II miejsce - Mateusz Ziółkowski  
III miejsce - Milena Smektała , Anna Jęczmionka -  klasa 3b SSP2

zostały tez wręczone wyróżnienia, które otrzymały : 
Iga Hoffmann, Zuzanna Gawarecka- kl.3b SSP2,  Krzysztof Nowak – kl.3b SSP2 , Dawid Edelman – kl.3 b SSP2, Michał Kasprzak, Weronika Stepaniak, Jan Serafinowicz.

Spotkanie umiliły słodkości.  Projekt został dofinansowany przez Burmistrza Miasta i Gminy Września. 

                                                                          nagrodzonym gratuluję

                                                                                                       wych  Anna Przydryga-Mikołajczyk

Listopad 2017

I KROK Z KRÓLOWĄ SPORTU

Dnia 12.11.2017 roku w Nowym Folwarku odbyły się zawody lekkoatletyczne dla dzieci " I krok z krolowa sportu". Każde dziecko musiało wystartować w skoku w dal, rzucie piłką lekarską oraz biegu krótkim I długim. Punkty zdobyte w konkurencjach dawały wynik końcowy.

Wyniki:

I miejsce Aleksandra Fischer kl. IV d

I miejsce Mateusz Meler kl. Va

I miejsce Julia Pawłowska  kl. III

II miejsce Zuzanna Pawłowska  kl. VI d

III miejsce Gabriela Kajewska  kl. V b

III miejsce Franciszek Łopatka kl. IV d
 

OBCHODY DNIA 11 LISTOPADA

            Dnia 10 listopada  obchodziliśmy najważniejsze polskie święto, a mianowicie świętowaliśmy odzyskanie przez Polskę niepodległości. Po 123 latach niewoli Polska powróciła na mapy Europy.

             Z tej okazji uczniowie naszej szkoły przygotowali przedstawienie, w czasie którego przybliżyli drogę, która wiodła od utraty niepodległości w 1795 roku ,aż do jej odzyskania w 1918 roku. Sala gimnastyczne naszej szkoły wypełniła się szczelnie uczniami ubranymi odświętnie, którzy trzymali biało- czerwone flagi.

         Nie zabrakło również pieśni patriotycznych ,które dodatkowo podkreślały jak ważnym jest świętem dla Polaków jest 11 Listopada.

 

"PETRONELKA Z PYRKI"

27 listopada 2017 w Bibliotece Publicznej sześciu uczniów klasy IIIB : Kornelia Mierzwa, Anna Jęczmionka, Mateusz Bukowski, Krystian Bukowiecki, Michał Figas i Oliwier  Starański odebrało nagrody za wyróżnienie w konkursie plastycznym pt „Petronelka z pyrki”. Nagrodzonym gratuluję.
                                                                                                                                       wych.Anna Przydryga-Mikołajczyk

Październik 2017

I KROK Z KRÓLOWĄ SPORTU

Dnia 29.10.2017 roku w Miłosławiu odbyły sie halowe lekkoatletyczne zawody dla dzieci " I Krok z Królową sportu". Każdy zawodnik brał udział w 4 konkurencjach: skoku w dal z miejsca, rzucie piłką lekarską w dal, biegu długim I krótkim. Suma punktów ze wszystkich konkurencji składała się na wynik końcowy. Reprezentanci naszej szkoły stawali na podium

Wyniki:

I miejsce Aleksandra Fischer kl.4d

II miejsce Gabriela Kajewska kl. 5b

II miejsce Zuzanna Pawłowska kl.6d

I miejsce Mateusz Meler kl.5a

 

BAL ŚWIĘTYCH

W piątek 27 października 2017 r. w Samorządowej Szkole Podstawowej Nr 2 we Wrześni odbył się Bal Świętych. W balu wzięły udział klasy trzecie z wychowawcami oraz chętnymi rodzicami. Celem balu było poznawanie własnych patronów i świętych Kościoła. Podczas balu organizowano różne konkursy i tańce. Na zakończenie każdy otrzymał pamiątkową wizytówkę i słodką niespodziankę.
Organizatorzy poprzez przybliżenie postaci świętych oraz ciekawe ukazanie historii ich życia chcieli udowodnić, że nie były to jedynie postacie z kart książek, lecz ludzie z krwi i kości, tacy jak my – a zatem „taki duży, taki mały może świętym być...”

ZAWODY LEKKOATLETYCZNE

Dnia 17.10.2017 roku na sali gimnastycznej odbyły się zawody lekkoatletyczne dla dzieci z klas 3. Każda klasę reprezentowały 2 dziewczynki i 2 chłopców.
Każdy uczeń musiał skoczyć w dal z miejsca I rzucić piłką lekarską w tył. Klasyfikacja klas:
1miejsce: klasa 3c
2miejsce: klasa 3d
3miejsce: klasa 3e
4miejsce: klasa 3b
5miejsce: klasa 3f
6miejsce: klasa 3a

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

Dnia 16 października 2017 roku przybył do klasy I c pan policjant. Dzieci pod kierunkiem pani Grażyny Wlazik przygotowały inscenizację pod tytułem "Jestem bezpieczny na drodze". Dzieci podczas spotkania zadawały pytania, następnie pan policjant rozmawiał z dziećmi na temat ostrożności w kontaktach z nieznajomymi, jak obronić się przed psem, jak rozmawiać przez telefon- gdy dzwonimy jako świadek różnych zdarzeń. Pan policjant był zadziwiony dużą wiedzą dzieci. Spotkanie przebiegało w bardzo sympatycznej atmosferze.


TEATRZYK CIENI

Dzieci z klasy I C samodzielnie przygotowały z materiałów papierniczych postaci bajkowe, a następnie bawiły się w teatrzyk cieni. To była super zabawa.

 ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

6 października 2017 w szkole odbyła się ważna uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klas pierwszych. Pierwszoklasiści w obecności Dyrekcji , Burmistrza, zaproszonych gości i rodziców przystąpili do ślubowania na sztandar szkoły, następnie prezentowali swoje uzdolnienia  wokalne  i recytatorskie,  po których zdali pierwszy egzamin na ucznia. Odpowiadali na pytania zadawane przez króla-ołówka, królową-kredkę i gwardzistę – ołówka dotyczące naszej ojczyzny i nauki . Pani  Dyrektor  dokonała  aktu pasowania na uczniów szkoły. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, kuferki edukacyjne oraz cukierkowe rożki.

Pierwszoklasiści, życzymy Wam sukcesów w nauce . Powodzenia.

                                                                                      Anna Przydryga-Mikołajczyk


Wrzesień 2017

PODRĘCZNIKI DO RELIGII NA ROK SZKOLNY 2017/2018

Religia 2017/2018

KLASA TYTUŁ AUTOR WYDAWNICTWO
1    /a,b,c,d/ ŻYJEMY W BOŻYM ŚWIECIE ks. E. Mielnicki, E. Kondrak Wydawnictwo Jedność Kielce
2    /a,b/ IDZIEMY DO JEZUSA ks. E. Mielnicki, E. Kondrak Wydawnictwo Jedność Kielce
3    /a, b, c, d, e, f/ JEZUS JEST Z NAMI ks. J. Czerkawski, E. Kondrak Wydawnictwo Jedność Kielce
4    /a, b, c, d, e, f/ Miejsce pełne BOGActw ks. K. Mielnicki, E. Kondrak, B. Nosek Wydawnictwo Jedność Kielce
5   /a, b, c/ Spotkania uBOGAcające ks. K. Mielnicki, E. Kondrak, B. Nosek Wydawnictwo Jedność Kielce
6    /a, b, c, d/ Tajemnice BOGAtego życia ks. K. Mielnicki, E. Kondrak, E. Kraszewska Wydawnictwo Jedność Kielce
7    /a, b, c, d/ BŁOGOSŁAWIENI, KTÓRZY SZUKAJĄ JEZUSA ks. K. Mielnicki, E. Kondrak, E. Kraszewska Wydawnictwo Jedność Kielce

Podręczniki zakupują rodzice uczniów

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

   
4 września 2017 r. w amfiteatrze odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018. W trakcie uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego uczniowie zostali poinformowani o zmianach które zaszły w budynku szkoły, organizacji roku szkolnego  a także powitano nowych uczniów klas zerowych w murach naszej szkoły. Dyrektor szkoły powitał również uczniów naszej szkoły, którzy w ramach reformy szkolnictwa  nie opuścili murów naszej szkoły a zostali siódmoklasistami i kontynuują naukę w murach szkoły. Uroczystość uświetniono krótką ale rozrywkową prezentacją artystyczną w wykonaniu uczniów naszej szkoły.