Październik 2017
TEATRZYK CIENI

Dzieci z klasy I C samodzielnie przygotowały z materiałów papierniczych postaci bajkowe, a następnie bawiły się w teatrzyk cieni. To była super zabawa.

                                  ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

6 października 2017 w naszej szkole odbyła się niezwykle ważna uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klas pierwszych. O godz. 10:00 do  sali sportowej przy dźwiękach muzyki wkroczyły w pełnej gali 4 klasy pierwsze.
Pierwszoklasiści w obecności Dyrekcji Szkoły, Burmistrza ,zaproszonych gości i rodziców zaprezentowali krótki program artystyczny, w którym zdali pierwszy egzamin na ucznia. Śpiewająco odpowiadali na pytania zadawane przez króla ołówka, królowa kredkę i gwardzistę – ołówka dotyczące naszej ojczyzny, szkolnej nauki , piosenki  i recytacji. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że egzamin pięknie zdali i  mogą już zostać przyjęci do braci uczniowskiej. Pierwszoklasiści ślubowali na sztandar szkoły. Następnie p. dyrektor  dokonała  aktu pasowania na uczniów szkoły. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, kuferki edukacyjne oraz cukierkowe rożki.

Kochane Pierwszaki! Cieszymy się, że jesteście już uczniami i życzymy Wam sukcesów w nauce. Powodzenia!

Niech zdobywanie wiedzy będzie dla Was radością!

           Anna Przydryga-Mikołajczyk


Wrzesień 2017

PODRĘCZNIKI DO RELIGII NA ROK SZKOLNY 2017/2018

Religia 2017/2018

KLASA TYTUŁ AUTOR WYDAWNICTWO
1    /a,b,c,d/ ŻYJEMY W BOŻYM ŚWIECIE ks. E. Mielnicki, E. Kondrak Wydawnictwo Jedność Kielce
2    /a,b/ IDZIEMY DO JEZUSA ks. E. Mielnicki, E. Kondrak Wydawnictwo Jedność Kielce
3    /a, b, c, d, e, f/ JEZUS JEST Z NAMI ks. J. Czerkawski, E. Kondrak Wydawnictwo Jedność Kielce
4    /a, b, c, d, e, f/ Miejsce pełne BOGActw ks. K. Mielnicki, E. Kondrak, B. Nosek Wydawnictwo Jedność Kielce
5   /a, b, c/ Spotkania uBOGAcające ks. K. Mielnicki, E. Kondrak, B. Nosek Wydawnictwo Jedność Kielce
6    /a, b, c, d/ Tajemnice BOGAtego życia ks. K. Mielnicki, E. Kondrak, E. Kraszewska Wydawnictwo Jedność Kielce
7    /a, b, c, d/ BŁOGOSŁAWIENI, KTÓRZY SZUKAJĄ JEZUSA ks. K. Mielnicki, E. Kondrak, E. Kraszewska Wydawnictwo Jedność Kielce

Podręczniki zakupują rodzice uczniów

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

   
4 września 2017 r. w amfiteatrze odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018. W trakcie uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego uczniowie zostali poinformowani o zmianach które zaszły w budynku szkoły, organizacji roku szkolnego  a także powitano nowych uczniów klas zerowych w murach naszej szkoły. Dyrektor szkoły powitał również uczniów naszej szkoły, którzy w ramach reformy szkolnictwa  nie opuścili murów naszej szkoły a zostali siódmoklasistami i kontynuują naukę w murach szkoły. Uroczystość uświetniono krótką ale rozrywkową prezentacją artystyczną w wykonaniu uczniów naszej szkoły.